En Pratik Saglık Bilgileri

 

En Pratik Saglık Bilgileri

 

En Pratik Saglık Bilgileri

<strong>Batan kıymıklar, tıkalı burunlar, geçmek bilmeyen ağrılar… Pratik sağlık önerilerinin ne kadar işe yaradığına siz bile şaşıracaksınız</strong>!

 

Burnunuz mu tıkanıyor?

Eğer burnunuz tıkandıysa bir kaba ılık su hazırlayın ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın. Tuzlu su burnunuzdaki damarları rahatlatacaktır.

Parmağınızı mı sıkıştırdınız?

Parmağınızı bir yere sıkıştırdıysanız hemen parmağınızı dik tutun ve üzerine sıkıca bastırın. Ağrınızın azaldığını hissedeceksiniz.Parmanığıza kıymık batarsa

Zarar görmüş bölgenin üzerine olgunlaşmış bir muzun birkaç dilimini koyun ve bir bandajla kapatın. Muzun içindeki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylaştırır.

Nefesiniz kötü mü kokuyor?

Nefesinizin kötü koktuğunu hissediyorsanız hemen iki bardak su için. Ayrıca yemeğenizin yanında mutlaka maydanoz tüketin. Zira maydanoz nefesinizi yenileyecektir.

Cildinizde siyah noktalar mı var?

Bu sorun kan şekerinizin düşmesinden ya da susuzluktan olabilir. Bu sebeple bir bardak dolusu su için ve bol bol meyve tüketin. Eğer yine geçmiyorsa bir dermatoloğa gidin.

 

Bikini bölgenizde kıl dönmesi yüzünden rahatsız edici şişlikler mi oluşuyor?

 

Şişlik oluşan bölgeye soğuk suya batırdığınız bir kağıt havluyu koyun ve birkaç dakika bekletin. Ya da üzerine buz koyarak kızarıklığı giderin.

Ağzınızın içi yara mı oluyor?

Ağzınızın içi yara olduysa hemen bir bardak ılık çay için. Bu yaralarınıza etki edecektir.

Aniden bir uçuk çıktıysa

Sabah uyandınız o da ne dudağınızda bir uçuk çıkmış! Hemen metal bir kaşığı buzlu suya batırın ya da dondurucuda bekletin. Kaşığı dudağınızda birkaç dakika bekletin.

Kepek problemleriyle başınız mı dertte?

Banyo yaparken saç derinize doğal yağlarla masaj yapın. Daha sonra saç derinizi iyice durulayın. Bu sorununuzun birkaç yıkamadan sonra ortadan kalktığını farkedeceksiniz.

Gözaltı torbalarıyla başınız dertte mi?

Sabah gözaltı torbalarıyla uyanıyorsanız kağıt havluya sardığınız buzlarla göz kapaklarınıza kompres yapın. Gözünüzdeki şişlikler belirgin bir şekilde inecek.

Ayaklarınız su mu topluyor?

Ayakkabınız ayağınızı mı vuruyor? Yara olan yeri yara bandı ile kapatın. Ayakkabınızın içine de mutlaka koruyucu bant yerleştirin. Her akşam ılık su ile ayaklarınıza masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Düzleştirici veya maşa yaparken alnınızı mı yaktınız?

Yanan bölgenin üzerine bal sürün. Balın antibakteriyel özelliğinin yanında yanıkları yatıştırıcı özelliği de mevcut.

 

En Pratik Saglık Bilgileri

 

 

En Pratik Saglık Bilgileri


Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet