Google Adwords Hediye Bakiyelere Kanmayın

 Google Adwords Hediye Bakiyelere Kanmayın!

 

Google Adwords Hediye Bakiyelere Kanmayın

İsim vermek istemiyorum bazı firmalar ve bazı kişiler;

300 TL verin 500 TL biz verelim, 1000 TL verin 1000 TL biz verelim gibi sözlerle insanları kandırmakta. “Biz şu kadar bütçe yaptığımız için google bize şu kadar hediye veriyor bizde onu dağıtıyoruz” diyorlar. Yalan

Hepsi kendi panellerini kullanarak 0,50 TL’ lik reklama sizden 2 TL, 3 TL, 5 TL gibi rakamlar almaktadırlar.

Uzun lafın kısası google’ da hediye bütçe yalnızca kupon ile olur Şu an için Oda 500 TL, 1000 TL gibi bütçeler kesinlikle eklememekte.

TEKLAN.ORG uzun zamandır merak ettiğim bir konuydu bu, teşekkür ederim. Bu manipulasyonu, yani 1 tl olan tık ücretini 2 tl olarak nasıl gösterebilirler? Google’ın bir önlemi yok mu? Ya da asıl amacımı sorayım reklam veren olursak gerçek istatistikleri görme yolumuz var mı? İstatistik görme amacıyla bize sunulan adwords paneline giriş yaptığımızda farklı rakamlarla karşılaşma şansımız var mı yoksa bahsettiğin durum sadece elle örneğin excel verisinin düzeltilmesi mi?

Zamanın olursa bunlara da cevap vermeni rica edeceğim, eminim birçok arkadaş bunu merak ediyordur. Ayrıca mod olduğundan beri yaptığın paylaşımlar için genel teşekkür ederim.

Şöyle anlatayım;

Panel dediğimiz olaya ön ayak olan zaten google.
Google mm hesabı olan kişilere api kodları veriyor. Bu api kodları ile müşterilerinize özel imkanlar sunabilmeniz için.

Nedir bu özel imkanlar?

Örnek veriyorum, sizin veritabanınız ile o api panel birleştirilerek daha özel imkanlar sizlere sağlanabilir. Yani amaç müşteriyi daha çok memnun etmek, müşterinin kullanımını kolaylaştırmak.

Peki panel kullanan firmalar ne yapıyor?

İç ve dış komisyon denilen bir olay var. Yani sizin bildiğiniz ve bilmediğiniz.
Bildiğiniz komisyon firma size diyor ki, biz size %5 ile hizmet vereceğiz. Sizin ödediğiniz tutardan ilk olarak o %5i kesiyor. Birde sizin görmediğiniz komisyon var. Bu artık firmanın vicdanına kalmış. Sizden %20 de alabilir %50′ de. Yani 50 kuruşluk reklamı size 1 tl veya daha fazla gösterebilirler.

Panel kullanan firma olmayan tıklamaları sizlere sanki tıklanmış gibi gösterebilirler.

Siz gerçek istatistiklerinizi görmek istesenizde panel kullanan firmalarda göremezsiniz. Görmek için orjinal adwords.google.com.tr adresinden giriş yapmanız gerekmekte.

Ayrıca bazı firmalar var hem orjinal panel hemde kendi panellerini veriyorlar. Burada ki amaç müşterinin istediği bazı özellikleri otomatik olarak panellerine tanımlatarak müşterinin ve kendilerinin işlerini kolaylaştırmak.

Google Adwords Hediye Bakiyelere Kanmayın

 

 

Google Adwords Hediye Bakiyelere Kanmayın


Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet