Google Gözünde Yükselmenin Yolları

üyeliksiz sohbet odaları

Google Gözünde Yükselmenin Yolları
1-ETKİLİ DOMAİN: Site isminiz sitenizin içeriğine hizmet edecek biçimde olmalıdır. İçerikle uyumlu domainler Google her zaman sevmiş ve üst sıralara koymuştur.
2-ÖZGÜN İÇERİK: Siteniz orijinal olmalıdır. Sağdan soldan çalıntı içerikli siteleri Google her zaman arka sıralarda değerlendirmiş değer vermemiştir. Sitenize her gün özgün içerik girmelisiniz. Özgünlük kısa sürede sitenizi eşsiz ve değerli kılacaktır.
3-GÜNCEL SİTE: Sitenize her gün mutlaka içerik eklemelisiniz. Google robotları sitenizi iyice tarar. Google güncel siteleri sever. Ziyaretçileriniz de her gün farklı bir içerikle karşılaşmak ister. Yerinde sayan siteler her zaman ziyaretçi kaybeder.
4-LİNK DESTEĞİ: Sitenizi üst sıralara taşımak istiyorsanız mutlaka sağlam sitelerden link desteği almalısınız. Linklerin dofolow olmasına dikkat edin. Linklerin dofolow olması demek o sitenin sitenizdeki içerikleri onayladığı anlamına gelir. Nofolow eklenen linklerin sitenize katkısı yok denecek kadar azdır.
5-BACKLİNK DESTEĞİ: Her site mutlaka bir anahtar kelimede yükselmek ister. Kelimenizde yükselmeniz sitenize ciddi ziyaretçi akımını başlatır. Bu yüzden kelimenizde yükselmeniz için farklı sitelerden baklink desteği sağlamanıza bağlıdır. En iyi backlink sağlama yöntemi tanıtım yazısıdır. Özgün ve orjinal içerikli sitenizi tanıtan ve içinde sitenizin linki olan yazıları sağlam ve güçlü sitelere eklemelisiniz.
6-GÜÇLÜ DİZİNDE YER ALMAK: Dmoz kaydı, google news kaydı gibi güçlü dizinlere sitenizi kayıt ettirmeye çalışın. Bu dizinler sitenize pagerank değeri kazandıracağı gibi sitenizin hitlenmesini sağlayacaktır.

Backlink ve Link Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
1-Dmoz kayıtlı sitelerden link ve tanıtım yazısı almaya çalışın.
2-Pagerank değerli siteleri tercih edin.
3-Alexa değer bakımından dünyada ilk 1 milyon Türkiye’de ilk 10 binde yer alan siteleri tercih etmelisiniz.
4-Güncel ve özgün sitelerden alım yapmaya çalışın.
5-Bir günde 25 tanıtım yazısı almak google gözünde sizi spama sokabilir. Sandbox yiyebilirsiniz. Bu anlamda günde 5 yazıdan fazlasını almanızı tavsiye etmem.
6-Link çöplüğüne dönmüş sitelerden tanıtım yazısı almayın.
7-Yeni kurulmuş bir iki aylık sitelerden tanıtım almayın. Bu sitelerin indexlenme sorunu olabilir.
8-Sitenize eş değer sitelerden almaya çalışın. Sitenizle alakası olmayan sitelerden almak size hit sağlamayacaktır.
9-Hacklink ile pagerank değer almış sitelerden uzak durun. Bu siteler şişirme sitelerdir. Size fazla bir katkısı olmayacaktır.
10-Düşmüş domainlerin reflenmesi ile oluşan pagerank değeri yüksek sitelerden tanıtım ve link almayın.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet