İkizler Burcu Özellikleri

Gezegeni Merkür
Element Hava
Nitelik Değişken
Uğurlu Sayıları 5, 9
Gün Çarşamba
Uğurlu Taşı Akik
Renk Sarı, Turuncu
Tarot Kartı Aşıklar
Hayvan Parlak Renkli Kuşlar ve Kelebekler
Bitki Fındık ve Ceviz ağaçları, Lavanta, İnci Çiçeği
Kıymetli Taş Turmalin
Kıymetli Maden Civa

İkizler Burcu Özellikleri ( 21 Mayıs – 21 Haziran )

İkizler Takım Yıldızı (Astronomi)

İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur.İkinci dekanatta yeralan Sirius’daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora’dır.Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.
Mitoloji
Pekçok kültürde ikiz kardeşler mitine rastlanır. Romus-Romulus, Herkül-Apollo, Triptolemus-Jason ve Kastor-Pollux, Eros-Anteros, Gog-Magog gibi.Yunan Mitolojisi’nde bu ikiz tanrılar, “Dioskur”lar ya da “Zeus’un oğulları” olarak bilinir. Merkür, ikizleri büyütmek ve eğitmek üzere Pallene’ye götürür. İlk zaferlerini korsan Archipel’e karşı kazanan İkizler, Altın Post’un elde edilmesinde, Argonotlarla birlikte Jason’a yardım ederler. İkizler, Leukippos ve Arsinoe’nin kızları, başkalarıyla nişanlı Phoibe ve Hilaria’ya aşık olur. Kızları kaçırmak için girdikleri mücadelede, Castor öldürülür, Pollux ise yaralanır. Pollux babası Zeus’a giderek ölümsüzlük diler. Zeus iki kardeşi birbirinden ayırmadan yıldızlar arasına yerleştirir.
Sembol
Romen rakamı iki (II) İkizler burcunun sembolüdür. Dualiteyi ve iki zihnin hiç bir zaman birbirine benzemediğini sembolize eder.Çinliler Maymun’u İkizler burcu ile özdeşleştirerek, günümüzde de hala var olan üç maymun ile sembolize etmişlerdir.Kimi zaman el ele tutuşmuş bir kadın bir erkek hatta, Adem ve Havva ile temsil edilen İkizler burcu, Babilliler tarafından “Kapı’nın İki Kutsal Tanrısı” olarak yorumlanır.
Yaşam
İkizler aşaması, çocuğun hayatında, daha evvelki iki aşamanın artık bir senteze ulaşmasıdır. Koç’ta kazanılan kendine ve ilk çevreye güven duygusunun, Boğa’da fiziksel dünyaya uygulanması ile bir hareket kazanılmakta ve dahası iletişim başlamaktadır. Bu evrede Boğa gibi eline alıp, bakıp inceleme aşamasından çıkılarak, birden fazla objeyi bir arada algılama ve kavrama aşamasına gelinmiştir. Artık çocuk eylemle düşünceyi birbirine bağlamaya başlamıştır.Bu dönemin en belirgin özelliği konuşmaya başlangıçtır. Boğa döneminde çocuk, duyuları vasıtasıyla algıladığı sesleri taklit eder. Yani diğer insanlar benzeme isteği, onları taklit etme görülür.Koç’da kendiyle, Boğa’da objelerle bağlantıları kuran çocuk, artık İkizler’de etraftaki insanlarla bağlantılar kurmaya başlar. Bu aşamada, hareket halindeki İkizler her zaman genç insanlarla birlikte olmak isterler, çünkü erişkinler kendilerine göre ağır kalır.

Gökyüzü meslek hayatınızda artan iş yükünüzün aynı tempoda devam edeceğine ve finansal konularda beklentilerinizin arzu ettiğiniz gibi gerçekleşmeyeceğine işaret etmekte. Vaad edilen sözler zamanında yerine getirilmeyebilir. Bu sure içinde ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklar deneyimlemek istemiyorsanız kendinize mutlaka zaman ayırmalı ve zihninizi rahatlacak aktivitilerin içinde yer almalısınız. Yer almalısınız’ki uzun zamandır düşündüğünüz halde uygulamaya geçemediğiniz başlangıçları yapacak gücü depolayabilin. Bu hayat sizin ve dünyaya 1 kez geldiniz. Parlak zekanızı yeteneklerinizi ortaya koymak için ne bekliyorsunuz! Yılın ilk 2 Ayı; İş arıyorsanız bu dönemde başvurularda bulunmalı iş değişikliği ya da farklı bir mesleki alana yönelmeyi düşünüyorsanız tercihlerinizi akıllıca belirlemeli ve bu süre içinde başvurularınızı gerçekleştirerek olumlu cevap alıp kendinizi garantiye aldıktan sonra iş değişikliğine gitmelisiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür ilk ‘’R’’ Geri hareketi 6 Şubatta Balık burcunda başlayacak 28 Şubatta ‘’D’’ doğru ilerlemeye devam edecek. Bu sure içinde evinizin su tesisatı elektronik eşyaları ile ilgili problemler yaşanabilir. Tadilat gerektiren bir sorunuz varsa Merkür ‘’R’’ hareketine başlamadan gözden geçirmeniz yararınıza olur. Merkür iş ve özel yaşamınızda yanlış anlaşılmalara aynı şeyleri söylüyor olmanıza karşın değerlendirmelerinizin farklı olmasına sebep olabilir ki buda yakın çevreniz eş yada sevgilinizle birbirinizden uzaklaşarak farklı arayışlar içine girmenize neden olabilir.

Uzun süren bir beraberlik yaşıyorsanız ilişkinizde ani değişimler sizden saklanan gerçekler gün yüzüne çıkabilir. Gün geçtikçe şiddetlenen tekrarlayan tartışmaların içinde kalabilirsiniz. Ne olursa olsun sakin kalmaya çalışın ve Temmuzdan once ilişkinizin gidişatı ile ilgili kesin bir karar vermeyin. ÜZÜLMEYİN! Yorgun ruhunuzu zihninizi dinlendirecek iş ve özel yaşamınızda rahat bir nefes alarak finansal anlamda da rahatlayacağınız gelişmeler yaşayacaksınız özellikle Haziran ayı ile birlikte. Yönetici gezegeniniz Merkür 2nci ‘’R’’ Geri hareketi 7 Haziranda Yengeç burcunda başlayacak 18 Haziranda İkizler burcuna geçiş yaparak 2 Temmuzda ‘’D’’ doğru ilerlemeye devam edecek. 3ncü ‘’R’’ Geri hareketi 4 Ekimde Akrep burcunda başlayacak 11 Ekimde Terazi burcuna geçiş yaparak aynı burçta 25 Ekimde ‘’D’’ doğru ilerlemeye devam edecek ve sizi iletişim ve iletişime ait her konuda sınavlardan geçirecek. Bu tarihler arasında ard arda bozulan pc telefon gibi kişisel eşyalarınızın yaratacağı sorunlarla ilgilenebilirsiniz. Bu tarihler arasında arızalanan eşyalarınızı yenisi ile değiştirmek akıllıca olmayacağı için sürecin bitmesini beklemek gerekir. Savaşın tutkunun cesaretin gezegeni Mars ‘2 Mart Terazi burcunda ‘’R’’ geri hareketine başlayacak ve 20 Mayısta ‘’D’’ doğru ilerlemeye devam edecek… Bu enerjiyi yoğunlaşan sezgilerinizin size vermiş olduğu mesajları önemseyerek değerlendirirseniz meslek ve eğitim hayatınızda şarltarınızı yükseltecek kalıcı ve kazançlı konuların içinde yer alacak sevecenliğiniz parlak zekanız ve yetenekleriniz sayesinde oldukça popüler olacak ve her konuda kazanan siz olacaksınız. Sizler Yılın 2nci yarısına kadar yatırımlar krediler finansal harcama gerektiren ortaklıklarda dikkatli olmalı iyice araştırmadan kazanç konusunda endişe duyduğunuz netlik kazanmamış oluşumların içinde yer almamalısınız. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir ve birlikte çalıştığınız kişi ya da kişilerin yeteri kadar sorumluluk almaması ya da sizi yarı yolda bırakmaları yüzünden finansal konularda ödeme zorlukları ve yükümlülükleri altında kalabilirsiniz.

Zorlayıcı etkilerle mücadele etmekten yoruldunuz maddi manevi sıkıntılı süreçler enerjinizi düşürdü fakat; Olumsuzluklar ardınızda kalıyor ve siz güçlü yeni oluşumların içinde yer almaya başlıyorsunuz. Değişimlerin güçlü gezegeni Uranüs sizlere ani ve olumlu yenilikleri beraberinde getirecek siz yeter ki hayatın getirilerini görmezden gelmeyin. Düşünceleriniz netleşecek ve daha once olmadığınız kadar kararlı olacak aile bireyleri kardeşlerin de desteğini arkanıza alarak maddi manevi başarılı olacağınız işlerin içine gireceksiniz. Dönüşümün endişelerin bitiş ve başlangıçların karanlıktan aydınlığa geçiş ölüm ve doğumun gezegeni; PLUTON 14 Nisan da Oğlak burcunda ‘’R’’ geri hareketine başlayacak 23 Eylül’ de ‘’D’’ doğru hareketine devam edecek. Bu dönemde sağlığınız konusunda dikkatli olmalısınız. Yorgunluk ve stresin etkisi ile merkezi sinir sistemine bağlı sağlık sorunları yaşanabilir. Bu enerjiyi kendinizi yaşamınızı yeniden yapılandırmak için kullanabilir evlilik yada birlikteliğinizle ilgili radikal kararlar alabilir sürüncemede devam eden bir ilişkiyi bitirebilir kendinize zaman ayırarak farklı yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Yıl sonuna doğru dengelerin yerli yerine oturması ile aşk hayatınız da süpriz ve olumlu enerjilerle karşılaşabilir. Keyifli sıcacık bir birlikteliğe adım atabilirsiniz… Yılın Şifresi: Meleklerimin varlığını hissediyor güçleniyor dünü ardımda bırakıp AN’da kalıyor yeni başlangıçlara kararlılıkla yol alıyorum…

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet