İskelet ve kas agrılarına son

İskelet ve kas agrılarına son

ANKARA – Lazer teknolojisi ‘Hilterapia’ yolu ile her çeşitli kas-iskelet sistemi ağrıları son buluyor.
Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Öznur Öken, muhabirine yaptığı açıklamada, nüfusun yaşlanması ve mesleki yıpranmalar sebebi ile kas-iskelet sistemi hastalıklarının yükseliş gösterdiğini ve bedende ağrı şikayetlerinin henüz sık sık görüldüğünü söyledi.
Ağrı tedavisinde, medikal dışında, yan tesiri olmayan tesirli rehabilitasyon yolları sağlamak amaçlı çalıştığını dile getiren Öken, bu doğrultuda lazer teknolojinden faydalandığını ifade etti.
‘Hilterapia’ yolunun ağrı rehabilitasyonunda tatbik edilen lazer teknoloji yolu olduğuna dair Öken, bu yöntemin inatçı ağrılar amaçlı tesirli ve kolay rehabilitasyon olanağı sunduğunu anlattı.
Öken, ‘Yüksek yoğunluklu lazer teknolojisi meydana gelen Hilterapia yolu ile vücudun kendini tamir mekanziması harekete geçiriliyor’ dedi.
-’15 dakikada tesirli ve kalıcı çözüm’
Tedavi seans sayısının kişiye, ağrının şiddeti ve ağrının tedaviye verdiği yanıta göre değiştiğini ifade eden Öken, ‘Kişiye göre, herkes 15-20 dk devam eden seanslarla tesirli ve kalıcı çözüm sağlanabiliyor. Tedavi, 5-10 seans içinde uygulanıyor. Seanslar hastalığın ciddiyeti ve ağrının tedaviye verdiği yanıta göre değişebiliyor’ diye konuştu.
Terapist aracılığıyla kılsız ve rastgele bir yara olmayan cilde, tarama ve tetik nokta halinde uygulama yapıldığını ifade eden Öken, uygulama esnasında hem hastanın hatta terapistin gözlük sıkması gerektiğini vurguladı.
Öken, bu rehabilitasyon yolunun birçok hastalığın rehabilitasyonunda kullanıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
‘Bel-boyun ağrıları (fıtık, kireçlenme), sırt ağrıları, diz ağrıları (menisküs yırtığı, kireçlenme), cerrahi müdahale ertesi son bulmayan her çeşitli kas-iskelet sistemi ağrıları, epikondilit (tenisçi dirseği), topuk dikeni, fibromiyalji (kas romatizması), lokalize adale ağrıları, eklem zorlanmaları-burkulmalar, omuzda adale sıkışması, adale yırtıkları ve henüz birçok kas-iskelet sistemine bağlı olduğu kanıtlanmış ağrılarda başarılı sonuçlar alınmaktadır.’

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet