Teklan sohbet odaları chat sitelerimiz hakkında

Teklan sohbet odaları chat sitelerimiz hakkında

 

Teklan.org sohbet odalarının tanıtımını yapmadan önce sizlere IRC ve Sohbetin ilk dogdugu ve sonrasında nasıl geliştigini anlatmak istiyorum.Dünyada ilk IRC kurulumu 1988 yılında Finlandiya’da Oulu Üniversitesi öğrencisi olan Jarkko Oikarinen tarafından yazılmış. Günümüzde ise IRC, dünyanın hemen her yerindeki insanların kullandığı bir platform haline gelmiştir.

İlk IRC serverı “tolsun.oulu.bi” olarak isimlendirildi.
Kullanıcı sayısının artmasıyla Jarkko Oikairen in Helsinki ve Tampere Üniversitesi’ndeki bazı arkadaşları IRC Serverlarını çalıştırmaya başladı ve daha sonra diğer üniversiteler bunu takip etti. Markku Järvinen, clientin geliştirilmesine yardım etti.
Jarkko, Bitnet vasıtasıyla Denver ve Oregon State Üniversitesindeki arkadaşlarıyla haberleşti ve programını denemelerini istedi. Vijay Subramaniam Fin’li olmayıp IRC’ ı kullanan ilk insandır ve ondan program yayılmış ve üniversitedekiler Fin Network’üne bağlanmak istemişlerdir.
Kısa zaman içerisinde IRC, çok büyümeye ve Fin Ulusal Network (Funet) üzerinden kullanılmaya başlandı, daha sonra internetin İskandinav kolu olan Nordunet’e bağlandı. Kasım 1988’de IRC internet çapında yayıldı.
ircII, 1989’da Michael Sandrof tarafından oluşturuldu.1990’da, ircd’nin yeni bir versiyonu olan yeni bir network yüklendi (2.6). Chnet olarak adlandırılan network (yaklaşık 25 serverlı fakat kullanıcısız) programcılar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle dağılmıştır.Daha sonrasında günümüze kadar bir cok büyük çaplı ircd network kurulmustur.
Günümüze Kadar gelen IRC tabanlı ircd networklardan birisi de TEKLAN.ORG ‘dur.1995 te kurulan teklan sohbet odaları 1998 den sonra chat ve sohbet agında oldukça büyümüştü.anlık kullacısı 10 binlere vuruyordu.2010 dan sonra türkiye ve dünyada IRC kullanıcıları azalma göstermiştir.sebebi de malumunuz tiwtter ve face olmustur.
Teklan.ORG sohbet odaları ve chat siteleri seviyeli sohbetlerin yapılacagı, sohbet odalarında chat yapılırken eglence ve yarisma amaçlı oyun kanallarında bulundugu ayrıca chat sohbet ederken müzik ve canlı radyo yayının yapıldı uzman dj kadrosuyla olusturulan sesli sohbetlerin de paylasıldıgı bir ortam amacıyla kurulmustur. Chat sohbet Severlerin ilgiyle takip ettigi global sohbet kanallarında iyi zaman geçirmek isteyen, kafa dagıtıp keyif almak için iyi zaman gecirelebilcegi onlarca farklı kanalda bulunmaktadır.
Üyeliksiz sohbet etme amacıyla 1995 te kurulan sohbet sitelerimizde ücretisz sohbet etme imaknı veirliyor, kullanıcıların güvenliği ve huzuru için güvenlik önlemeleri alındıgını hatırlatmak isterim.Teklan sohbet sitelerimizde chat sohbet etmek bedavadır.Sohbet ve eglence kanallarında kesinlikle ücret istenmesi gibi bir durum söz konusu degildir söz konusu da edilemez.Alınında uzman bir kadroyla yoluna devam eden chat sohbet odalarımızda siz degerli sohbet ve chat yapmayı hobi edinen ziyaretçilerimiz için günün her saatinde sizlere yardımcı olmak için uzman yöneticilerimiz sizlerin istek dilek ve şikayetlerini dinlemekte sizlere yardımcı olmak için caba göstermektedir.
Sizlerde bizlerle sohbet edip iyi zaman geçirmek istiyorsanız.Mutlaka sohbet sitelerimizi ziyaret edin. Hadi Şimdi Sohbet Zamanı, şimdi TEKLAN zamanı… !!

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Email
Print
sohbet