Kaliteli Sohbet Odalarının Adresi

Kaliteli sohbet odaları ile sizlerde nezih ve güvenilir bir ortamda kendinizi özel hissetmek istemez misiniz? Yüzlerce insanın bir araya gelerek chat yaptığı, arkadaşlıklar kurduğu sohbet sitesinde sizlerde hemen takma nick alıp ülkemizin çeşitli şehirlerindeki insanlar sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Sohbete Giriş

Mirc programımızı denemek istermisiniz ? indirmek için Tıklayın.

Mobil uygulamamızı denemek ister misiniz ?


Hakkımızda

Teklan.org sohbet odaları nın tanıtımını yapmadan önce sizlere IRC ve Sohbetin ilk dogdugu ve sonrasında nasıl geliştigini anlatmak istiyorum.
Dünyada ilk IRC kurulumu 1988 yılında Finlandiyada Oulu Üniversitesi öğrencisi olan Jarkko Oikarinen tarafından yazılmış. Günümüzde ise IRC, dünyanın hemen her yerindeki insanların kullandığı bir platform haline gelmiştir.
İlk IRC serverı tolsun.oulu.bi olarak isimlendirildi.
Kullanıcı sayısının artmasıyla Jarkko Oikairen in Helsinki ve Tampere Üniversitesindeki bazı arkadaşları IRC Serverlarını çalıştırmaya başladı ve daha sonra diğer üniversiteler bunu takip etti. Markku Järvinen, clientin geliştirilmesine yardım etti.
Jarkko, Bitnet vasıtasıyla Denver ve Oregon State Üniversitesindeki arkadaşlarıyla haberleşti ve programını denemelerini istedi. Vijay Subramaniam Finli olmayıp IRC ı kullanan ilk insandır ve ondan program yayılmış ve üniversitedekiler Fin Networküne bağlanmak istemişlerdir.
Kısa zaman içerisinde IRC, çok büyümeye ve Fin Ulusal Network (Funet) üzerinden kullanılmaya başlandı, daha sonra internetin İskandinav kolu olan Nordunete bağlandı. Kasım 1988de IRC internet çapında yayıldı.
ircII, 1989da Michael Sandrof tarafından oluşturuldu.1990da, ircdnin yeni bir versiyonu olan yeni bir network yüklendi (2.6). Chnet olarak adlandırılan network (yaklaşık 25 serverlı fakat kullanıcısız) programcılar arasındaki anlaşmazlık nedeniyle dağılmıştır.Daha sonrasında günümüze kadar bir cok büyük çaplı ircd network kurulmustur.
Günümüze Kadar gelen IRC tabanlı ircd networklardan birisi de TEKLAN.ORG dur.1995 te kurulan teklan sohbet odaları 1998 den sonra chat ve sohbet agında oldukça büyümüştü.anlık kullacısı 10 binlere vuruyordu.2010 dan sonra türkiye ve dünyada IRC kullanıcıları azalma göstermiştir.sebebi de malumunuz tiwtter ve face olmustur.
Teklan.ORG sohbet odaları ve chat siteleri seviyeli sohbetlerin yapılacagı, sohbet odalarında chat yapılırken eglence ve yarisma amaçlı oyun kanallarında bulundugu ayrıca chat sohbet ederken müzik ve canlı radyo yayının yapıldı uzman dj kadrosuyla olusturulan sesli sohbetlerin de paylasıldıgı bir ortam amacıyla kurulmustur. Chat sohbet Severlerin ilgiyle takip ettigi global sohbet kanallarında iyi zaman geçirmek isteyen, kafa dagıtıp keyif almak için iyi zaman gecirelebilcegi onlarca farklı kanalda bulunmaktadır.
Üyeliksiz sohbet etme amacıyla 1995 te kurulan sohbet siteleri mizde ücretisz sohbet etme imaknı veirliyor, kullanıcıların güvenliği ve huzuru için güvenlik önlemeleri alındıgını hatırlatmak isterim.Teklan sohbet sitelerimizde chat sohbet etmek bedavadır.Sohbet ve eglence kanallarında kesinlikle ücret istenmesi gibi bir durum söz konusu degildir söz konusu da edilemez.Alınında uzman bir kadroyla yoluna devam eden chat sohbet odalarımızda siz degerli sohbet ve chat yapmayı hobi edinen ziyaretçilerimiz için günün her saatinde sizlere yardımcı olmak için uzman yöneticilerimiz sizlerin istek dilek ve şikayetlerini dinlemekte sizlere yardımcı olmak için caba göstermektedir.
Sizlerde bizlerle sohbet edip iyi zaman geçirmek istiyorsanız.Mutlaka sohbet sitelerimizi ziyaret edin. Hadi Şimdi Sohbet Zamanı, şimdi TEKLAN zamanı.

Sosyal Medya

Teklan